Manifest 2042 - Rodina - základ spoločnosti (aka zlo feminizmu)

Autor: Peter Maroncik | 7.8.2014 o 9:28 | (upravené 30.3.2021 o 14:32) Karma článku: 4,83 | Prečítané:  1088x

Že je rodina základnou bunkou spoločnosti, to už vedeli aj komunisti, čo si tak pamätám z hodín občianskej náuky. Po prvej dekáde 21. storočia si však už nie som istý, či si to naša západná civilizácia dostatočne uvedomuje.

Tradičný model rodiny je minulosťou. V detskom šlabikári už asi nenájdeme obrázky, ako otecko po návrate z práce číta noviny a maminka medzitým chystá večeru. Za pár rokov tam už skôr nájdeme dvoch oteckov deliacich sa o domáce povinnosti, a dve maminky budujúce si svoje kariéry, obidva dva páry samozrejme s dvoma dietkami, či už adaptovanými alebo narodenými z umelého oplodnenia či náhradného materstva.

Ženy mám, tak ako každý normálny chlap, rád. Je pekné, že sa mohli emancipovať, že namiesto domácich prác a starostlivosti o rodinu si môžu tiež budovať svoju pracovnú kariéru. Trochu už mám problém s pozitívnou diskrimináciou typu rôznych kvót počtu žien do riadiacich funkcií či do volebných kandidátok, ale budiž. Spoločensky nie je dôvod, aby boli muži a ženy na rôznej úrovni, a preto je potrebné v tomto kontexte emancipáciu žien vítať a podporovať. Snáď len s dodatkom smutného povzdychu: „len keby to neviedlo k poklesu pôrodnosti“.

Z biologického hľadiska sú karty rozdané jasne. Každý, kto aspoň povrchne pozná evolučnú teóriu a zákonitosti prírodného výberu vie, že primárnym záujmom každého živého tvora je prežiť a rozmnožovať sa. Človek, ako živočích na samom vrchole vývojovej pyramídy, má samozrejme tých záujmov viacero.  Avšak tak ako i ten neprimitívnejší organizmus, bez reprodukcie vyhynie. Toto určite nie je celo planetárny problém, kde skôr zápasíme s preľudnením. Nedostatočná reprodukcia je však evidentným problémom západnej civilizácie, ktorý ju začína v porovnaní respektíve v súperení s inými civilizáciami významne hendikepovať.

Nie je zrejme náhodou, že reprodukčná krivka začala stagnovať v časoch rozmachu feministického hnutia. Šesťdesiate roky minulého storočia začali revolúciu životného štýlu. Carpe diem sa stalo heslom dňa, po rokoch vojnových strastí začala civilizácia rýchle bohatnúť. Rozvojovom techniky sa život stával čoraz pohodlnejším, ľudia začali mať dostatok času venovať sa radostiam života. A ženy nechceli pochopiteľne zostať pozadu. Životný model „po skončení školy svadba, do 25 rokov aspoň dve deti“ strácal na príťažlivosti. Nahradilo ho užívanie života, v sexuálnej oblasti podporované jednoducho dostupnou antikoncepciou, budovanie kariéry, nezáväzné partnerstvá a dieťa, možno deti, niekedy po tridsiatke.  Hlavne dobre vypadať a byť „in“, čo nám média nezabudnú pripomínať každý boží deň.

Týmto nechcem povedať, že je to takto zle. Chcem len pripomenúť, že historicky blahobyt vedie k upadaniu civilizácie. A pokiaľ nám na prežití našej západnej civilizácie záleží, tak by asi bolo treba niečo zmeniť, pokiaľ už teda nie je neskoro. Menej blahobytné civilizácie už čakajú na svoju šancu a rozhodne už nestoja len pred bránami.

Na okraj by som sa ešte rád zmienil k „popularizácii“ homosexuality, ktorú v posledných rokoch zažívame. Je mi jasné, že homosexualita nie je choroba, ktorá sa dá vyliečiť. Zároveň som ale toho názoru, že je to odchýlka od normálu. Z prírodného hľadiska je normálne byť heterosexuálnym, keďže jedine vzťah muža a ženy (samca a samice) môže zabezpečiť prežitie druhu. Je dobré, že homosexuáli už nie sú perzekvovaní a diskriminovaní, že môžu slobodne žiť v pároch, že na to legislatíva formou zákonov o registrovaných partnerstvách reaguje. Je však nutné ostentatívne demonštrovať, že som odchýlený od normálu (sprievody typu Love Parade)? Nestačí byť registrovanými partnermi, je nutné žiadať manželský zväzok ? Je rozumné vytvárať rodiny s dvoma homosexuálnymi rodičmi a ukazovať  tak deťom, že na tom nie je nič nenormálne?  Nenormálne to je. Minimálne teda z darwinovského hľadiska.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?