Úvod do paradoxov knihy kníh

Autor: Peter Maroncik | 26.11.2007 o 22:44 | Karma článku: 3,02 | Prečítané:  590x

Som ateista. Vlastne "len" neverím v boha. Verím však v nadprirodzenú silu prírody.

Zem, slnko, oheň, voda sú však pohanské božstvá, takže som vlastne pohan. Som však zároveň človek, ktorý si rád rozšíri obzory (okrem tých, ktoré si každé ráno a zvlášť v letných mesiacoch tak rád rozširujem cestou do práce cez čelné sklo môjho firemného motorového vozidla). Musím sa priznať, že dlhých pár rokov som bol absolútny neznaboh - biblia u mňa začínala a končila ukrižovaním Ježiša, Mária Magdaléna bol pre mňa názov hitu od Sandry.

Preto som sa raz v noci v hotelovej izbe pozrel do nočného stolíka a našiel tam, ako v každom lepšom hoteli, knihu kníh - bibliu. No a povedal som si, že aj tak nemám nič lepšieho na práci ako vyprázniť minibar a tak u mňa zvíťazila túžba po duchovenstve. Bohužiaľ, trvala len asi 47 sekúnd. Už po pár riadkoch som úplne stratil prehľad o tom, kto bol koho synom a kto koho otcom (nápojový lístok minibaru bol napísaný podstatne prehľadnejšie).

Nedávno na návšteve u mamy (mimochodom ďaľší ateista v rodine) som však v knižnici zazrel útlu knižočku s názvom BIBLICKÉ HISTÓRIE - učebnica pre evanjelickú mládež a biblická čítanka pre evanjelické domácnosti. Je pre mňa záhadou, ako sa táto knižka ocitla v domácnosti mojej mamy, každopádne sa nakoniec ocitla aj v mojich rukách. Po letmom prečítaní pár riadkov som si povedal, že toto je ten zdroj, ktorý som hľadal. Krátke, nekomplikované texty v chronologickej postupnosti. Nič na tom nezmenil ani fakt, že knižočka bola zo 60-tych rokov minulého storočia, číslo povolenia SÚKK 1084/I-1966, stála Kčs 20,- a bolo tu určité riziko, že z niektorej biblickej historky na mňa vykukne súdruh Voloďa Uljanov (nič také sa našťastie nestalo). Takže knižku som znárodnil a za pár dní aj prečítal.

Teraz mám už v "tejto veci" jasno (jasnejšie je možno vhodnejšie slovo) aj keď som naďalej zostal pohanom. Niektoré biblické príbehy a fakty však vo mne vyvolávajú určité nejasnosti a otázky, o ktoré by som sa s Vami chcel podeliť v niektorom z mojich nasledujúcich výplodov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Už je namieste aj trocha paniky (komentár)

Vláda sa musí pozrieť pravde do očí.

Odporcov očkovania viac desí smrť po očkovaní ako po nákaze covidom

Odporcovia očkovania sú najmä medzi nevzdelanými a chudobnými.


Už ste čítali?